Nová cargo linka s Čínou

 rag    5.8.2019    Čtení na 1 min.

Dvakrát týdně má mezi Ostravou, uzbeckým Taškentem a čínským městem Urumči létá Boeing 767 společnosti Uzbekistan Airways. Začíná se tak plnit strategie ostravského letiště, které si předsevzalo být velkým cargo letištěm v regionu.

Dnešním dnem začíná nová etapa v historii ostravského letiště – vstoupili jsme na pole mezikontinentální letecké přepravy nákladu. Čínské Urumqi, Ostrava a Taškent budou tímto leteckým mostem propojeni 2x týdně velkokapacitním letounem B767 společnosti Uzbekistan Airways.

Společnost EGT Express, která celý proces zastřešuje, dnes na této trase zahájila pravidelný provoz. Přepravovat se bude všeobecný náklad a e-commerce. Urumqi i Taškent byly významnými centry na historické Hedvábné stezce. Toto letecké spojení je v jistém smyslu obnovou této významné obchodní trasy.

Z Ostravy dosud létá pravidelná nákladní linka DHL do Lipska, celkově za rok 2018 bylo odbaveno dohromady 5448 tun nákladu.

Diskuze k článku

johny | Cargo | 16.8.2019
Letiště Ostrava v Mošnově na Novojičínsku v prvním pololetí letošního roku odbavilo 2670,8 tun nákladu, což oproti stejnému období předchozího roku představuje nárůst o 26 procent. Především díky lince společnosti DHL.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.