Nová linka do Varšavy!

 Vojtěch    https://zdopravy.cz/ostrava-ziska-prime-letecke-spojeni-s-varsavou-lot-nabidne-pet-spojeni-tydne-37855/    18.12.2019    Čtení na 1 min.

Letiště Ostrava bude mít od 30. března nové přímé spojení s jedním z velkých letišť Star Alliance. S příchodem letního letového řádu spustí polská letecká společnost LOT Polish Airlines linku Varšava – Ostrava. Létat se bude pětkrát týdně, linku obslouží letouny Bombardier Dash 8 Q400 či Embraer E175. Podle náměstka pro dopravu Jakuba Unucky by mělo od září dojít k rozšíření linky na dva lety denně. Kraj bude linku příští rok dotovat deseti miliony korun.

V pondělí, čtvrtek a sobotu jsou odlety z Ostravy naplánovány na 13:25, v úterý a pátek na 17:05. Opačným směrem z Varšavy do Ostravy poletí LOT v 11:50 a 15:30. Cestujícím z Ostravy se tak otevře možnost napojit do celkem 111 destinací s přestupem ve Varšavě. Ceny jednosměrných letenek začínají na 773 korunách.

Kraj dnes současně oznámil, že ruší soutěž na dotované linky z Ostravy do Vídně a Mnichova. Do soutěže přišla jediná nabídka. Kraj tají, kdo ji podal. Za provoz dotovaných linek chtěl utratit během čtyř let až 800 milionů korun.

„Pro manažery, obchodníky, ajťáky, vědce, sportovce ale i turisty potřebujeme pravidelné letecké spojení do destinace, ze které je možné se dostat do celého světa. Varšava takovým místem bezesporu je a s plánovaným rozvojem nového letiště její význam ještě poroste. Společnost LOT, která je členem Star Aliance, navíc nabídne jednoduchý a garantovaný přestup na jednu letenku, což jistě ocení všichni cestující,“ dodal náměstek hejtmana Jakub Unucka. Peníze, které kraj ušetří za provoz linek do Vídně a Mnichova, mají být použity na rozvoj infrastruktury letiště.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.