Nový hangár pro JOB AIR Technic

 Vojtěch    https://moravskoslezsky.denik.cz https://www.jobair.eu/cs    17.2.2020    Čtení na 1 min.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Marian Piecha, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice Jaroslav Kania, majitel průmyslové skupiny CZECHOSLOVAK GROUP Michal Strnad a generální ředitel JOB AIR Technic Vladimír Stulančák 6.2.2020 slavnostně přestřihli pásku, aby symbolicky otevřeli nový opravárenský hangár společnosti. Nová stavba byla zkolaudovaná loni na podzim a navýší opravárenskou kapacitu letecké opravny o dva letouny typu Airbus A320, případně Boeing 737.

Hangár umožní expanzi společnosti, jež plánuje během příštích dvou let přijmout více než sto vysoce kvalifikovaných pracovníků.

Součástí hangáru je prostorný sklad, kompozitní dílna a lakovna, v níž jsou k dispozici dva nové lakovací boxy a sušicí pece. V nových prostorách též našla místo interiérová dílna, kde probíhá oprava čalounění sedaček, koberců, tapet, případně linolea z interiéru letounů.

Do hangáru byly rovněž přesunuty kompletní datové systémy společnosti a k dispozici je též nové zázemí pro zaměstnance i zákazníky, a to jak šatny, tak kanceláře. Celkově tedy nová stavba výrazně vylepšila zázemí letecké opravny.

„Pocházím z regionu, mám proto velkou radost, že na ostravském letišti působí takto výjimečná firma, která dává dobře ohodnocenou práci vysoce kvalifikovaným pracovníkům. Díky společnostem, jako je JOB AIR Technic, se daří snižovat odliv talentovaných lidí z regionu, což je jedna z velkých bolestí Moravskoslezského kraje. Přeji proto společnosti JOB AIR Technic, ať se jí do budoucna daří a má dostatek zákazníků,“ řekl při příležitosti slavnostního přestřižení pásky Marian Piecha, náměstek ministra průmyslu a obchodu.

Výstavbu moderního hangáru vítá i Moravskoslezský kraj.

„Aktivitami společnosti JOB AIR Technic znovu stoupá význam letiště Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově. To je také hlavní důvod, proč jsme jako kraj finančně podpořili výstavbu stojánky před novým hangárem v celkové výši 26 milionů korun. Ta umožňuje příjezd letadel k hangáru a manipulaci s nimi,“ doplnil Jaroslav Kania, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice. Výstavba opravárenského hangáru trvala necelé dva roky, zajímavostí je propracovaný protipožární systém za 27 milionů korun. V hangáru je osazeno celkem šest vodních děl s průtokem 6000 litrů vody za minutu.