Nová linka do Prahy

 Vojtěch    5.11.2020    Čtení na 1 min.

11. listopadu zahájí polský dopravce nové přímé spojení Ostravy s Prahou. První let vystartuje z dráhy mošnovského letiště v 9:30. Létat se bude pětkrát týdně a linka je prozatím jen dočasná. Poslední let je v tuto chvíli plánován na 10.12. s tím, že poté bude mít na pokračování spojení vliv řada faktorů, mezi nimi zejména vývoj pandemie, poptávky po létání a zájem cestujících. Časy odletů a příletů naleznete v odkazech níže.

Nová linka bude znamenat i změnu letového řádu mezi Ostravou a Varšavou. Nové, ne tak přívětivé, ale předpokládáme, že pouze dočasné a v této situaci přijatelné časy odletů a příletů naleznete také v odkazech níže. Na obou linkách bude nasazen letoun Embraer E170, který trasu obslouží takto: WAW-OSR-PRG-OSR-WAW.

Letenky jsou již v prodeji na www.lot.com. Ceny za zpáteční let se pohybují na částce okolo 1500Kč., za jednosměrnou letenku zaplatíte cca 1100Kč. O letenky registrujeme velký zájem, a to především z řad leteckých nadšenců, kterým se nyní otevírá příležitost proletět se za dobré peníze i v těchto těžkých časech bez povinnosti testu, či karantény.

Původně byl první let plánován až na 12.11., nicméně pokud již máte zakoupenou letenku na toto datum a chtěli byste letět inauguračním letem již 11.11., doporučujeme kontaktovat leteckou společnost na čísle uvedeném na Vaší rezervaci. Z doslechu víme, že aerolinka cestujícím vychází vstříc a umožňuje změnu zdarma.

Zdroje informací a více podrobností naleznete zde:

LOT začne létat mezi Ostravou a Prahou

Pravidelná linka Ostrava - Praha

Letový řád linky do Prahy naleznete zde:

Letový řád linky Ostrava - Praha

Letový řád linky Ostrava - Varšava