Nová dočasná linka do Prahy začala

 Vojtěch    Moravskoslezský deník    13.11.2020    Čtení na 1 min.

Letoun Dash 8-Q400 Polských aerolinií LOT s registrací SP-EQK ve speciálním zbarvení k výročí sta let polského aeroklubu se v 9:40 vydal z dráhy 22 mošnovského letiště na první let v rámci nové linky do českého hlavního města. Aktuálně LOT počítá s lety z Prahy do Varšavy a zpět přes Ostravu do 10. prosince, na všechny spoje nasadí Embraer E175 s kapacitou 76 cestujících.

Ceny jednosměrných letenek budou začínat na 770 Kč. „Linka bude v této pandemické době vedená jako dočasná s tím, že pokud bude úspěšně využívána cestujícími, může být zachována dlouhodobě. Získáme tak opět pravidelné letecké spojení do hlavního města,“ uvedl již dříve Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.

Lety jsou naplánované pětkrát týdně: každý den kromě soboty a úterý. Doba letu z Prahy do Varšavy se prodlouží mezipřistáním v Ostravě zhruba o hodinu.

„Toto letecké spojení přinese ideální možnost pro cestující, jak bezpečně a rychle cestovat mezi Ostravou a hlavním městem. Linka bude sloužit i pro cestující na trase Praha - Varšava,“ doplnil ve středu odpoledne Jaromír Radkovský, ředitel Letiště Ostrava.

Letenky kupujte na: www.lot.com.

kompletní fotoreportáž z prvního letu najdete zde: Létejme z Ostravy, z.s..