Letní sezóna 2021

 Vojtěch    14.5.2021    Čtení na 1 min.

Letní sezóna na ostravském letišti byla 1. května zahájena prvním letem z Ostravy do egyptské Hurgády. K dispozici by za předpokladu příznivé epidemické situace mělo být 16 destinací s tím, že na většinu z nich lze zakoupit letenky samostatně.

Kromě tradičních letovisek lze v letovém řádu najít několik zajímavostí, například dvě nové sezónní linky, a to do řeckých letovisek Preveza a Soluň. První spojení bude obsluhovat letecká společnost Smartwings, druhou linku obslouží velmi lukrativní dopravce - Aegean Air, člen Star Alliance, který se na svých linkách pyšní plnohodnotným servisem zdarma. Někteří cestující odlétající z Ostravy se pak po dvouleté pauze můžou opět těšit na moderní Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings, která tyto stroje nasadí například na vybrané lety do Egypta. Konkrétně se s letounem dle rezervačního systému společnosti můžete setkat na čtvrtečních rotacích mezi Ostravou a egyptskou Marsa Alam. Pro detaily navštivte web www.smartwings.com, případně se informujte u vaší cestovní kanceláře.

Vzhledem k většímu množství letounů ve flotile aerolinií i plánované obsluze některých letů z Ostravy stroji z pražské báze je pravděpodobné, že se s Maxy budeme v létě potkávat častěji. Minimálně si to všichni přejeme.

Díky práci, kterou výrobce letounu v součinnosti s regulačními orgány a provozovateli při certifikaci a implementaci aktualizace softwaru a souvisejícího školení odvedl, bude 737 MAX jedním z nejbezpečnějších letadel, které kdy létalo.

Ještě než bude pandemie za námi a Ostrava bude opět propojena se světem, pojďme udělat maximum, aby mohla být letošní letní sezóna na mošnovském letišti prohlášena za úspěšnou. Hledáte letní dovolenou? Kontaktujte Vaši cestovní kancelář a chtějte letět z Ostravy! Podpořme letiště.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.