Rok provozu linky do Londýna

 rag    4.6.2014    Čtení na 1 min.

Přesně před rokem, tedy 4.6.2013 byla spuštěna linka Ostrava - Londýn, kterou provozuje společnost Ryanair. Jak je na tom po roce uvádíme v dnešní krátké zprávě.

Na dnešní tiskové konferenci, konané právě k prvnímu výroči spoje do Londýna, sdělili zástupci společnosti Ryanair pozitivní informace pro cestující, využívající linku do Londýna. Zhodnocení ročího provozu totiž přineslo nejedno příjemné zjištění.

Ryanair předpokládal, že v prvním roce přepraví na této lince zhruba 40 000 cesujících, realita je však jiná, celkově spojení využilo 47 000 cestujících. Společnost si také pochvaluje spolupráci jak s letištěm, tak i s Moravskoslezským krajem. Na tehdejším inauguračním letu byli přítomni i zástupci občanského sdružení, informaci a krátký report jsme Vám přinesli v tomto článku.

Na tiskové konferenci se také zmiňovalo jednání o nových linkách, které by z Ostravy mohly v budoucnu létat. Kraj a letiště samozřejmě o nových linkách jedná, nyní je však předčasné cokoliv sdělovat, nicméně v hledáčku je Itálie a Německo.

Diskuze k článku

Radim, Létejme z Ostravy, z.s. | @Paul | 11.6.2014
Zatim neni v letovych planech nic zaneseno, nicmene SW pozadaly o prideleni prav tuto linku letat a v minulych dnech ji dostaly. Melo by se letat (pokud mam info) 1x tydne.
paul | 11.6.2014
co je pravdy na tom, že by měly Smartwings od října létat do Dubaje?
johny | 6.6.2014
Docela by mě zajímalo, jaký vliv na linky bude mít ostravské pořadatelství MS 2015 v hokeji (shodou okolností ihned po změně letového řádu). V té souvislosti zní celkem zajímavě, že v místní skupině budou hrát třeba Norové a Finové, u nichž lze předpokládat, že budou docela houfně přijíždět.
ppepa3 | 5.6.2014
lety do Franfurkt-Hahn na přestupy Ryanair by byly super, ještě možná lepší než Paříž
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.