Nová řídicí věž v Mošnově

 rag    Deník/red.    1.8.2015    Čtení na 1 min.

Na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově se staví nová moderní věž Řízení letového provozu. Zajistit by měla zázemí pro všechny pracovníky střediska, kteří jsou v současné době rozptýleni v objektech po celém letišti i mimo něj.

„Budova, ve které je dnes stanoviště řídicí věže v nájmu, je částečně adaptovaným objektem hasičů z 80. let, se kterými je sdílena část jeho zázemí. Ve stejné budově je i technický sál pro technologie bez možnosti dalšího rozvoje. Všechna ostatní pracoviště jsou rozptýlena po letišti a okolí," uvedl Richard Klíma, z tiskového oddělení státního podniku Řízení letového provozu

Podle něj hlavní nedostatek dnešního stanoviště věže spočívá v jeho umístění. „Má omezený horizontální rozhled a stojí mimo střed přistávací dráhy, navíc v prostoru bezpečnostní zóny letiště, kde je komplikovaný přístup pro zaměstnance i servisní pracovníky. Malá výška nad terénem a pozice vůči dráze nezajišťuje optimální rozhled na oba konce dráhy a související pojezdové dráhy," upřesnil tiskový mluvčí ŘLP.

To, že je stávající objekt jako sídlo řídicí věže nevyhovující, potvrdil také Radim Gál, předseda občanského sdružení Létejme z Ostravy. „Měl jsem tu možnost starou věž nedávno navštívit. Je třeba říci, že vůbec nevyhovuje jak z hygienických, koncepčních, tak ani ze stavebních důvodů. Nová věž je zkrátka nutná," zhodnotil Radim Gál.

Richard Klíma doplnil, že oproti starému je nové stanoviště věže umístěno na nejvyšším bodu nového provozního objektu a je v ideálním středu vzdáleností od obou konců dráhy. Konstrukce věže zajistí optimální výhled 360 stupňů z výšky více než 19 metrů nad terénem. Součástí provozního objektu je také technický sál, takzvané datové centrum s odpovídající kapacitou a rezervou pro další rozvoj technologií. Nový provozní objekt byl plánován s perspektivou zajištění odpovídajících podmínek na dalších 50 let. S tím, že nové sídlo zajistí zázemí pro všechny pracovníky střediska Ostrava. Nejen pro dispečery, ale i pro techniky a administrativu.

Diskuze k článku

Článek nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.