Víme první

 rag    1.2.2012    Čtení na 1 min.

Můžeme-li rok 2011 z pohledu ostravského letiště považovat za více než poklidný, sled událostí v minulém měsíci nás musel, alespoň pro tuto chvíli, nutně vyvést z omylu, že letos to bude stejné. Nebude.

Podání insolvenčního návrhu na letecké společnosti firmy Jobair – Central Connect Airlines (Saaby 340) a Czech Connect Airlines (Boeingy) bylo impulsem pro události těchto dní. Insolvenční návrh ve vší nahotě odkryl strukturu nemalých dluhů těchto společností. Skutečností rovněž je, že tato informace nevzbudila v lokálních médiích patřičný ohlas, a tak jsme od představitelů letecké společnosti, ani vlastníka letiště mnoho nedozvěděli. Snad kromě strohé informace tiskové mluvčí letiště, že kdyby CCA přestalo létat do Vídně a do Prahy, byla by to pro letiště velká komplikace. Avšak nad tím, že letiště neuvažuje o návrhu na insolvenci, nýbrž uvažuje pouze o prodeji pohledávky, již vyvstává celá řada otazníků a je na místě se ptát, proč bylo zvoleno toto, do jisté míry netransparentní řešení.

Nehledě na výše uvedené, došlo v těchto dnech k dalším změnám v celé situaci kolem společnosti CCA. Dle posledních informací letecká společnost Czech Connect Airlines, operující s letadly typu Boeing 737, zkrachovala a společnost Central Connect Airlines má v tuto chvíli pouze jedno provozuschopné letadlo.

Zatímco nám osud obou leteckých společností CCA může být ukradený, vyvstávají zde mnohem zásadnější otázky, týkající se letiště Ostrava – Mošnov. Bezpochyby i nadále bude přetrvávat neutěšený stav na tomto letišti, který krach společnosti CCA ještě prohloubí. A zatímco jinde pravidelné linky přibývají, zde co nevidět, pokud společnost CCA nehradí jiný dopravce, budou linky ubývat. Ve světle stamilionových investic „dobrá“ vizitka vlastníků a vedení letiště, kteří z letiště, které mělo před konkurencí náskok, udělali letiště, o které není mezi dopravci zájem, neboť nejlepší doba byla promarněna privilegováním dopravce, který nyní toto letiště táhne ke dnu.

Diskuze k článku

Merlin | 2.2.2012
K CCA a spol: tam se bude čekat na vhodný okamžik, aby mohli dostat nějakou dotaci od kraje, pod záminkou jak je ta společnost(CCA)pro Ostravu a kraj nepostradatelné pro spojení se světem, turismus apod. a bude se to "muset" zachránit, aby bylo spojení Ostravy se světem atd. Z části se pak poplatí dluhy letišti, čast do jedné kapsy, část do druhých kapes a jede ee dál. Konkurenci netřeba, třeba udržet Status quo.
Napsat komentář

Odesláním svého příspěvku souhlasíte s pravidly diskuze, kterými jste povinni se řídit a respektovat.
Maximální délka komentáře je omezena na 3000 znaků.
×

Pravidla diskuze

Diskuse na webu spolku Létejme z Ostravy, z.s. je otevřena všem uživatelům, za příspěvky uživatelů neneseme odpovědnost. Preferujeme její minimální regulaci, trváme však na respektování zákonných omezení a norem slušné mezilidské komunikace. Diskuze není redakčním obsahem, příspěvky v diskuzi vyjadřují názory uživatelů. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Je zakázáno vydávat se v diskusi za někoho jiného a také zveřejňovat identitu či osobní údaje jiných osob proti jejich vůli. Vítané jsou komentáře, které prohlubují problematiku komentovaného textu, přináší nové informace, osobní zkušenosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují:

 1. propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti
 2. zastrašování násilím vůči jednotlivcům i skupinám osob
 3. přímou propagaci komerčních aktivit a reklamu na výrobky či služby
 4. propagaci jakýchkoli nezákonných aktivit a informací
 5. zákonem chráněné osobní údaje, porušování práv jednotlivců na soukromí
 6. informace, které jsou zákonem chráněny jako utajované skutečnosti
 7. identifikační údaje obětí trestných činů
 8. všechny formy šikany a stalkingu
 9. hypertextové a jiné odkazy, které nesouvisí s komentovaným textem
 10. je zakázáno vkládání stejných (opakujících se) příspěvků
 11. jakýkoli spam

Nepřípustné jsou také odkazy na internetový obsah, který uvedené prvky zahrnuje.

Za nevhodné považujeme též příspěvky, které obsahují vulgární a urážlivé výrazy nebo jejichž smysl je vulgární a urážlivý implicitně. Dále neoprávněné používání nicků a adres elektronické pošty, jež jsou zaměnitelné se jmény veřejně známých osobností, jakož i komerčních, politických, správních a jiných veřejně působících organizací.

Příspěvky, které porušují tato pravidla, je správce webu oprávněn odstranit.

Děkujeme Vám za pochopení.