Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   2.10.2019

Do Mnichova a Vídně jeden zájemce

Do výběrového řízení na provozovatele pravidelných leteckých linek do Vídně a Mnichova se přihlásila 1 společnost. Své nabídky mohli dopravci posílat do 30. září 2019 do 14. hodin. Došlou nabídku bude nyní posuzovat hodnotící komise a po případném doporučení budou nového dopravce schvalovat krajští radní. Pravidelné letecké spojení by mělo fungovat nejpozději od léta příštího roku.

„Spojení Moravskoslezského kraje s významnými letišti v Německu a Rakousku je pro náš region a jeho rozvoj důležité. Po těchto linkách už dlouhou dobu volali nejen zástupci nadnárodních společností, které v kraji působí, ale i lidé, kteří se chtějí podívat do světa a pohodlně letět přímo z krajského města třeba na druhou půlku zeměkoule. S jedním přestupem v Mnichově nebo Vídni už to bude možné,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a doplnil, že týdně bude na každé lince minimálně 11 rotací. Do Vídně a Mnichova se bude brzy z Mošnova lítat dvakrát denně.

Po případném doporučení od výběrové komise budou nového dopravce schvalovat krajští radní zřejmě v listopadu, letecké spojení by mělo fungovat nejpozději od léta příštího roku. Kraj označuje zajištění linek do Rakouska a Německa za důležité pro svůj rozvoj.

Hodnotící komise nejdřív vyhodnotí správnost a úplnost nabídky, případně si vyžádá doplnění potřebných materiálů. Konečné rozhodnutí o uzavření smlouvy bude na Radě Moravskoslezského kraje. „Věřím, že se celý proces podaří zvládnout tak, aby radní rozhodli v listopadu tohoto roku. Dopravce pak bude mít maximálně 6 měsíců na to, aby Mnichov i Vídeň rozlítal,“ uzavřel náměstek.