Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   22.1.2021

Podrobnější pohled na nového dopravce v Ostravě

Od 26. 4. budeme na letišti Leoše Janáčka potkávat pravidelně letadla nového dopravce. Jak už asi všichni víte, půjde o nízkonákladovou společnost SkyUp Airlines. Pojďme si jí ale představit trošku více.

SkyUp Airlines je mladý soukromý ukrajinský dopravce, který zahájil svou činnost teprve 21. 5. 2018. Dle serveru Flightradar24 provozuje aktuálně 11 letadel, ve všech případech se jedná o stroje amerického Boeingu. SkyUp má ve své flotile zastoupený jak klasický Boeing 737-800, tak kratší verzi -700 a delší -900. Kromě již zmíněných letadel má SkyUp objednány také nové Boeingy 737 MAX, a to v počtu sedmi kusů. Jen tak pro zajímavost: některá ze současných letadel aerolinií dostala její barvy v ostravské lakovně.

Společnost provozuje svou hlavní bázi na větším kyjevském letišti Borispol, odkud také bude létat k nám do Ostravy. Aerolinky se specializují na lety z Ukrajiny do významných evropských měst a přímořských letovisek a mají se stát nízkonákladovou jedničkou na ukrajinském nebi.

Na závěr dodáme, že nás velmi těší výběr právě Ostravy jako nové destinace tak ambiciózního a sympaticky se prezentujícího dopravce.

Těšíte se, až jeho služby vyzkoušíte?