Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   13.5.2021

Cargo na ostravském letišti opět povýšilo

Na pravidelné nákladní lince DHL z Lipska bude nově létat až do konce května Boeing 767. Ostrava se tak stala další destinací, kam DHL ze své základny pošle větší letadlo ve verzi PTC (passenger to cargo). Jde o osobní letadlo, z jehož paluby jsou dočasně vymontovány všechny sedačky, k přepravě ještě slouží běžný nákladní prostor. Letadlo přilétá do Ostravy kolem šesté ráno a odlétá ve 21:10

Condor se s DHL dohodl letos v únoru na půjčení celkem čtyř ze svých šestnácti letadel 767-300. „Partnerství ukazuje, že společnost Condor se dokáže pružně přizpůsobit mimořádným situacím a ve spolupráci s DHL být důležitou součástí mezinárodního dodavatelského řetězce,“ řekl v únoru Christian Schmitt, obchodní ředitel Condoru. Condor se zabývá hlavně lety do přímořských destinací, podobně jako většina dopravců je silně zasažen propadem poptávky kvůli pandemii koronaviru.

Do Ostravy dosud létali na nákladní lince DHL Express různí dopravci s Boeingy 737-400F. Jde například o West Atlantic, Blue Bird Cargo nebo Cargologic Air. „Jedná se o záskok do konce května,“ potvrdil obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Informace uvedl ve svém článku web zdopravy.cz