Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   14.5.2021

Letní sezóna 2021

Letní sezóna na ostravském letišti byla 1. května zahájena prvním letem z Ostravy do egyptské Hurgády. K dispozici by za předpokladu příznivé epidemické situace mělo být 16 destinací s tím, že na většinu z nich lze zakoupit letenky samostatně.

Kromě tradičních letovisek lze v letovém řádu najít několik zajímavostí, například dvě nové sezónní linky, a to do řeckých letovisek Preveza a Soluň. První spojení bude obsluhovat letecká společnost Smartwings, druhou linku obslouží velmi lukrativní dopravce - Aegean Air, člen Star Alliance, který se na svých linkách pyšní plnohodnotným servisem zdarma. Někteří cestující odlétající z Ostravy se pak po dvouleté pauze můžou opět těšit na moderní Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings, která tyto stroje nasadí například na vybrané lety do Egypta. Konkrétně se s letounem dle rezervačního systému společnosti můžete setkat na čtvrtečních rotacích mezi Ostravou a egyptskou Marsa Alam. Pro detaily navštivte web www.smartwings.com, případně se informujte u vaší cestovní kanceláře.

Vzhledem k většímu množství letounů ve flotile aerolinií i plánované obsluze některých letů z Ostravy stroji z pražské báze je pravděpodobné, že se s Maxy budeme v létě potkávat častěji. Minimálně si to všichni přejeme.

Díky práci, kterou výrobce letounu v součinnosti s regulačními orgány a provozovateli při certifikaci a implementaci aktualizace softwaru a souvisejícího školení odvedl, bude 737 MAX jedním z nejbezpečnějších letadel, které kdy létalo.

Ještě než bude pandemie za námi a Ostrava bude opět propojena se světem, pojďme udělat maximum, aby mohla být letošní letní sezóna na mošnovském letišti prohlášena za úspěšnou. Hledáte letní dovolenou? Kontaktujte Vaši cestovní kancelář a chtějte letět z Ostravy! Podpořme letiště.