Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   12.5.2021

Aktuální informace k pravidelným linkám

Z důvodu neustále se vyvíjející pandemické situace a nejistým termínům obnovení pravidelných leteckých spojení z ostravského letiště Vám přinášíme článek, kde budeme pravidelně aktualizovat informace o plánovaném obnovování linek.

Varšava

Linka polské letecké společnosti LOT byla po domluvě mezi zástupci aerolinií, Moravskoslezského kraje a ostravského letiště vzhledem k současné pandemické situaci a ztížené možnosti cestování do zahraničí dočasně přerušena. Spoj bude obnoven, jakmile bude opět možno volně cestovat, termín obnovení očekáváme dle dostupných vyjádření a rezervačního systému dopravce někdy na podzim, pravděpodobně okolo přechodu na zimní letový řád, tedy mezi říjnem a listopadem.

Londýn

Spojení Ryanairu mezi Ostravou a londýnským letištěm Stansted bude obnoveno v sobotu 19.6. Letenky jsou k dispozici na stránkách dopravce za velice atraktivní cenu, a to za 129Kč v jednom směru.

Kyjev

Ukrajinský nízkonákladový dopravce SkyUp Airlines požádal o zrušení přidělení leteckých práv a ukrajinský letecký úřad jejich žádosti vyhověl. Důvodem rušení je především omezení cestování pro ukrajinské občany do zemí Evropské unie. Ostravské letiště s linkou i nadále počítá, věříme, že bychom díky ustupující pandemii linku mohli začít využívat od zimního letového řádu.

Vážnost pandemické situace a s ní i nízkou poptávku po cestování, které je v této době v podstatě nemožné musíme respektovat. Pevně věříme, že naše letiště bude opět spojeno se světem v co nejbližším možném termínu. Držíme našemu letišti palce.

Pro nejaktuálnější informace sledujte náš Facebook www.facebook.com/letejmezostravy

Článek je aktuální k 12.6.2021.