Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   12.12.2012

Ryanair chce létat od března do Londýna

Společnost Ryanair podepsala s radou Moravskoslezského kraje dohodu o poskytování letištních služeb. V příštím roce se tak může ostravské letiště dočkat nových linek. Konečné podmínky se dojednávají, smlouva je schválena krajem, stále ale chybí definitivní podpis dopravce.

„Nemůžeme být v tuto chvíli konkrétnější, protože stále jednáme. Nelze tedy úplně specifikovat, jaké linky by chtěl Ryanair provozovat. Schválení smlouvy na kraji však bylo důležité proto, abychom mohli pokračovat v další mravenčí práci," nechtěla zakřiknout nový spoj do Londýna Kubešová.

„Ryanair by měl létat od března příštího roku z Ostravy do Londýna, a to třikrát týdně. Je to završení našich snah přivést do Mošnova nové dopravce. Návrh smlouvy s Ryanairem počítá se spoluprací na tři roky, podmínky jsou takové, jaké má tato společnost i na jiných letištích, kde působí," potvrdil informaci hejtman kraje Miroslav Novák.

Dohoda s Ryanairem, který je největším nízkonákladovým dopravcem na světě, může výrazně zlepšit současnou situaci na mošnovském letišti, na němž počet pasažérů dlouhodobě stagnuje. Linku do Londýna by uvítali i členové sdružení Létejme z Ostravy, o.s.

„Lidé dostanou možnost levně cestovat do Londýna, což je určitě dobře. Většina těch, se kterými se o Mošnovu bavíme, byla právě pro spoj do anglické metropole. Průzkumy a ankety toto potvrzují. Budeme tedy velmi rádi, když se smlouvu s Ryanairem podaří podepsat," uvedl šéf sdružení Radim Gál.