Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   4.6.2014

Rok provozu linky do Londýna

Přesně před rokem, tedy 4.6.2013 byla spuštěna linka Ostrava - Londýn, kterou provozuje společnost Ryanair. Jak je na tom po roce uvádíme v dnešní krátké zprávě.

Na dnešní tiskové konferenci, konané právě k prvnímu výroči spoje do Londýna, sdělili zástupci společnosti Ryanair pozitivní informace pro cestující, využívající linku do Londýna. Zhodnocení ročího provozu totiž přineslo nejedno příjemné zjištění.

Ryanair předpokládal, že v prvním roce přepraví na této lince zhruba 40 000 cesujících, realita je však jiná, celkově spojení využilo 47 000 cestujících. Společnost si také pochvaluje spolupráci jak s letištěm, tak i s Moravskoslezským krajem. Na tehdejším inauguračním letu byli přítomni i zástupci občanského sdružení, informaci a krátký report jsme Vám přinesli v tomto článku.

Na tiskové konferenci se také zmiňovalo jednání o nových linkách, které by z Ostravy mohly v budoucnu létat. Kraj a letiště samozřejmě o nových linkách jedná, nyní je však předčasné cokoliv sdělovat, nicméně v hledáčku je Itálie a Německo.