Spolek Létejme z Ostravy, z. s.    /   www.letejmezostravy.cz   /   5.4.2016

Od září přímá linka Ostrava - Dubaj

Nová pravidelná letecká linka odstartuje 23. září a spojení budou provozovat aerolinky SmartWings, řekla dnes mluvčí krajského úřadu Petra Špornová.

Letecké spojení s Dubají bude dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek, na lince budou létat letadla Boeing 737. "Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací a letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy," uvedl generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider.

Létat se bude vždy v úterý a pátek, letové časy jsou tyto (Ostrava-Dubaj-Ostrava): 10:00-17:45, 18:45-23:05. Podle Radka Müllera, hlavního manažera SmartWings, poptávka po Spojených arabských emirátech stále roste a společnost do Dubaje devátým rokem denně létá i z Prahy. O práva na linku Ostrava-Dubaj a zpět požádaly Smartwings již v roce 2014 (psali jsme), povolení provozovat linku je na 10 let.

Hejtman Miroslav Novák(ČSSD) se domnívá, že by nová linka mohla oslovit nejen podnikatele, ale i turisty. Rozvoj letiště kraj považuje za prioritu.

Cestující mohou z mošnovského letiště celoročně využít také pravidelné přímé letecké spojení do Londýna a Düsseldorfu. V letních měsících se nabídka letiště výrazně rozšiřuje o charterové lety. Moravskoslezský kraj, kterému letiště patří, nyní usiluje i o zavedení pravidelných linek do hlavních měst Finska a Nizozemska.