×

Vyhledávání


Zadejte požadovaný výraz do vyhledávacího pole.

×

odkaz

Publikované zprávy

Záznamy: 1 - 20 | Strana:  1 2 3 4 5 6 7 


Letní sezóna 2021

Letní sezóna 2021

Letní sezóna na ostravském letišti byla 1. května zahájena prvním letem z Ostravy do egyptské Hurgády. K dispozici by za předpokladu příznivé epidemické situace mělo být 16 destinací s tím, že na většinu z nich lze zakoupit letenky samostatně.
14.5.2021 | Komentáře: 0 ×
Cargo na ostravském letišti opět povýšilo

Cargo na ostravském letišti opět povýšilo

Na pravidelné nákladní lince DHL z Lipska bude nově létat až do konce května Boeing 767. Ostrava se tak stala další destinací, kam DHL ze své základny pošle větší letadlo ve verzi PTC (passenger to cargo). Jde o osobní letadlo, z jehož paluby jsou dočasně vymontovány všechny sedačky, k přepravě ještě slouží běžný nákladní prostor. Letadlo přilétá do Ostravy kolem šesté ráno a odlétá ve 21:10
13.5.2021 | Komentáře: 0 ×
Aktuální informace k pravidelným linkám

Aktuální informace k pravidelným linkám

Z důvodu neustále se vyvíjející pandemické situace a nejistým termínům obnovení pravidelných leteckých spojení z ostravského letiště Vám přinášíme článek, kde budeme pravidelně aktualizovat informace o plánovaném obnovování linek.
12.5.2021 | Komentáře: 0 ×
Nová nákladní linka do Číny

Nová nákladní linka do Číny

Letecká společnost Maleth Aero spojí Ostravu s Čínou. Na trase bude se svým širokotrupým Airbusem A330-200 létat 2-3x týdně. Provoz nové linky zajistí firma EGT Express, pro kterou již do Mošnova létají letouny Uzbekistan Airways také z asijských destinací.
10.2.2021 | Komentáře: 0 ×
Ryanair se vrátí do Ostravy a prodloužení linky do Prahy

Ryanair se vrátí do Ostravy a prodloužení linky do Prahy

Dobrých zpráv není nikdy dost, zvlášť v této době. Kromě prodloužení přímého spojení s Prahou až do konce března oznamujeme také návrat linky Ryanairu z Ostravy na londýnské letiště Stansted! Trasa bude v provozu od 30. března dvakrát týdně a to vždy v úterý a v sobotu.
3.2.2021 | Komentáře: 0 ×
Podrobnější pohled na nového dopravce v Ostravě

Podrobnější pohled na nového dopravce v Ostravě

Od 26. 4. budeme na letišti Leoše Janáčka potkávat pravidelně letadla nového dopravce. Jak už asi všichni víte, půjde o nízkonákladovou společnost SkyUp Airlines. Pojďme si jí ale představit trošku více.
22.1.2021 | Komentáře: 2 ×
Nová linka do Kyjeva!

Nová linka do Kyjeva!

Ostravské letiště získá od 26. dubna přímé spojení s ukrajinským hlavním městem. Nízkonákladový dopravce SkyUp Airlines bude létat z Mošnova na Mezinárodní letiště Boryspil třikrát týdně, vždy v pondělí, úterý a v pátek. Na trase se bude střídat Boeing 737-700 s větším Boeingem 737-800. Zpáteční letenky jsou již v prodeji na webu dopravce za velmi atraktivní ceny pohybující se okolo 1300 Kč.
19.1.2021 | Komentáře: 2 ×
Linka do Prahy bude opět prodloužena!

Linka do Prahy bude opět prodloužena!

Tentokrát až do konce února. LOT mezi Prahou a Ostravou zůstane u pěti letů týdně, nebude létat v úterý a v neděli, dosud se nelétá v úterý a v sobotu. Aerolinka je dle našich informací velmi potěšena z nečekaně velkého zájmu o letenky na této trase. Jsme rádi, že po úspěšném startu linky za velké podpory leteckých nadšenců si spojení s českou metropolí již nachází svou stálou klientelu.
22.12.2020 | Komentáře: 0 ×
Nová dočasná linka do Prahy začala

Nová dočasná linka do Prahy začala

Letoun Dash 8-Q400 Polských aerolinií LOT s registrací SP-EQK ve speciálním zbarvení k výročí sta let polského aeroklubu se v 9:40 vydal z dráhy 22 mošnovského letiště na první let v rámci nové linky do českého hlavního města. Aktuálně LOT počítá s lety z Prahy do Varšavy a zpět přes Ostravu do 10. prosince, na všechny spoje nasadí Embraer E175 s kapacitou 76 cestujících.
13.11.2020 | Komentáře: 0 ×
Nová linka do Prahy

Nová linka do Prahy

11. listopadu zahájí polský dopravce nové přímé spojení Ostravy s Prahou. První let vystartuje z dráhy mošnovského letiště v 9:30. Létat se bude pětkrát týdně a linka je prozatím jen dočasná. Poslední let je v tuto chvíli plánován na 10.12. s tím, že poté bude mít na pokračování spojení vliv řada faktorů, mezi nimi zejména vývoj pandemie, poptávky po létání a zájem cestujících. Časy odletů a příletů naleznete v odkazech níže.
5.11.2020 | Komentáře: 0 ×
Nová linka do Varšavy úspěšně zahájena

Nová linka do Varšavy úspěšně zahájena

Do Ostravy poprvé zamířilo na pravidelné lince z Varšavy letadlo polské letecké společnosti LOT Polish Airlines. Létat bude pětkrát týdně s přispěním Moravskoslezského kraje. Embraer E170 registrace SP-LDI vzlétl ve 22:58 s celkem třinácti pasažéry na palubě. Letadlo přistálo na mošnovském letišti po 39 minutách letu.
26.10.2020 | Komentáře: 0 ×
Ryanair v rámci velké redukce svého zimního letového řádu přeruší spojení do Londýna

Ryanair v rámci velké redukce svého zimního letového řádu přeruší spojení do Londýna

Irský nízkonákladový dopravce se v souvislosti s nepředvídatelným vývojem pandemie rozhodl masivně proškrtat své letové řády pro nadcházející zimní sezónu. Redukci letů se bohužel nevyhne ani spojení mezi Mošnovem a londýnským letištěm Stansted. Vyplývá to ze zprávy zveřejněné ostravským letištěm a rezervačního systému aerolinky, kde byly prozatím zrušeny lety do konce března. Naše informace jsou nicméně takové, že finální podoba zimního letového řádu společnosti ještě není hotová, tudíž během víkendu může dojít ke změnám, o kterých bychom Vás případně informovali.
15.10.2020 | Komentáře: 0 ×
Říjnový start linky do Varšavy potvrzen, první let spojující Ostravu se světem přistane již 25.10.

Říjnový start linky do Varšavy potvrzen, první let spojující Ostravu se světem přistane již 25.10.

Letecká společnost LOT Polish Airlines spustí 25. října svoji novou linku mezi Varšavou a Ostravou. Aerolinka upravila letový řád tak, aby přílet do Varšavy navazoval na první odletovou vlnu do západní a severní Evropy. Po veleúspěšném rozvoji cargo dopravy si tak letiště i přes jednu z největších krizí v letecké přepravě připisuje další obrovský úspěch v podobě spojení Ostravy se světem s hrdým členem aliance leteckých dopravců Star Alliance.
7.10.2020 | Komentáře: 0 ×
Nová nákladní linka z Kolína nad Rýnem je jednoznačným důkazem, že cargo je správná cesta

Nová nákladní linka z Kolína nad Rýnem je jednoznačným důkazem, že cargo je správná cesta

Na ostravské letiště začala od dnešního rána létat nová pravidelná nákladní linka. Novinku oznámilo letiště na svém Facebooku. Největší důvod k oslavám přináší jméno provozovatele linky. Do Ostravy se totiž podařilo získat jednu z největších logistických společností na světě - UPS. Pro tu zde bude létat Swift Air s letounem ATR42 v nákladní verzi.
14.9.2020 | Komentáře: 0 ×
LOT začal vracet peníze cestujícím s letenkami z Ostravy do Varšavy z března

LOT začal vracet peníze cestujícím s letenkami z Ostravy do Varšavy z března

Pasažérům, kterým se peníze ještě nevrátily, doporučujeme nějakou dobu vyčkat, popřípadě kontaktovat aerolinku. Vyplacení peněz by se cestující měli dočkat nejpozději 4 měsíce po žádosti o refund. Společnost krizi ustála relativně slušně, a to především díky extrémně úspěšným charterovým letům do přímořských destinací v rámci akce LOT na wakacje. Zahájení linky je v tuto chvíli stále očekáváno 25.10. Pokud jste plánovali podporu letiště v těchto těžkých časech, teď je k tomu ten pravý bezstarostný čas.
28.8.2020 | Komentáře: 0 ×
Mošnov jako parkoviště letadel

Mošnov jako parkoviště letadel

Naše letiště nespí, ba naopak jeho rozlehlé plochy, po kterých je nyní kvůli pozastavení letecké dopravy extrémní hlad, jsou využívány k odstavení letadel několika společností.
4.5.2020 | Komentáře: 0 ×
Start linky do Varšavy se odkládá na září

Start linky do Varšavy se odkládá na září

Informaci již potvrdily jak polská média, tak samotný LOT Polish Airlines ve svém tiskovém vyjádření. Jako důvod je uvedena epidemie nového koronaviru a s ní související snížený zájem o letenky. Pasažéři budou společností o všech změnách informováni.
11.3.2020 | Komentáře: 0 ×
Do Varšavy až dvakrát denně

Do Varšavy až dvakrát denně

Letecká společnost LOT Polish Airlines přidává další lety do Varšavy! Polská metropole bude spojená s Ostravou od září desetkrát týdně, a především v úterý, středu a ve čtvrtek hned dvakrát denně! Nově se tak z mošnovského letiště dostanete do světa každý den, a to za příjemné ceny s kvalitní aerolinkou!
28.2.2020 | Komentáře: 0 ×
Nový hangár pro JOB AIR Technic

Nový hangár pro JOB AIR Technic

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Marian Piecha, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice Jaroslav Kania, majitel průmyslové skupiny CZECHOSLOVAK GROUP Michal Strnad a generální ředitel JOB AIR Technic Vladimír Stulančák 6.2.2020 slavnostně přestřihli pásku, aby symbolicky otevřeli nový opravárenský hangár společnosti. Nová stavba byla zkolaudovaná loni na podzim a navýší opravárenskou kapacitu letecké opravny o dva letouny typu Airbus A320, případně Boeing 737.
17.2.2020 | Komentáře: 0 ×
Z Ostravy se Star Alliance do celého světa!

Z Ostravy se Star Alliance do celého světa!

Nevěříte? Níže přiložená mapa je toho důkazem! Díky členství společnosti LOT v alianci leteckých společností Star Alliance můžete ve Varšavě a následně v celém světě využívat přestupů na návazné linky největších leteckých společností, jako jsou United Airlines, Lufthansa, Air China, ANA Airways, Turkish Airlines, Air Canada a mnoho dalších, a to na jednu letenku!
2.1.2020 | Komentáře: 0 ×

Záznamy: 1 - 20 | Strana:  1 2 3 4 5 6 7